אומנות

פנים רבות לאהבה באומנות


מרצה: רחל ספיר, מרצה בכירה בנושא אומנות, ארצות ותרבויות

ימי ב' בין השעות 11.00-12.30


מאז ומתמיד מופיעים באומנות תיאורים של אהבה וההתייחסות לנושא ייחודית לאומן, לזמן ולמקום. בסדרת הרצאות מרתקת נדבר על אהבה, גוונים של אהבה, כפי שרואים אותה אומנים חשובים ופורצי דרך.


7.11.22 האהבה היוונית שלי- ארוס ואפרודיטה יורים חיצים של אהבה - אהבה, תשוקה ויצרים על האולימפוס: אפרודיטה, הבעל והמאהבת. אולי סוף סוף נבין למה "האהבה היא עיוורת".


21.11.22 אהבה קדושה- מה בין אומנות, אהבה ואמונה

סיפורי הקדושים, שימשו מאז ומעולם, מקור השראה ליצירות אומנות- טלנובלות משפחתיות, אהבות אסורת, עניינים של מוסר. האהבה, האמונה והאומנות: רוחניות, חושניות ותשוקה דתית, היו קרקע פורייה לגדולי האומנים וביניהם: מיכלאנג'לו, דונטלו, ברניני ורבים אחרים.


5.12.22 נשיקות של אהבה- לא רק מה שחשבתם

מה יותר רומנטי מנשיקה? איש לא יכול להישאר לקסם של נשיקות. האומנים מציגים את היצירות שלהם בדרך: מיוחדת, מעניינת ומפתיעה. נשיקות של אהבה ביצירות מורים, יצירות פורצות דרך כמו של: רודן, ברנקוזי וקלימט.


19.12.22 אהבה במבחן- על חובה ואהבה

את מבחן האמונה הקשה, שעשה אלוהים לאברהם אבינו. על המתח בין אהבה לאמונה נראה ביצירות מופת פורצות דרך של: קאראווג'ו ורמברנדט. נעסוק גם בניגוד בין חובה, גבורה ואהבה של אב הנקרע בין אהבתו לבתו לבין ריצוי האלים.מחיר: 150 ₪ (4 מפגשים)